اعلام آمادگي اتحاديه هتلداران استان تهران براي ارزان سازي سفر

رئيس اتحاديه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌هاي استان تهران از آمادگي به منظور ارزان‌سازي سفر  خبر داد و گفت: اين آمادگي وجود دارد تا  کميته‌اي متشکل از سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري، جامعه تور گردانان و تعزيرات حکومتي به اين منظور تشکيل شود.  

 

به گزارش اتحاديه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌هاي استان تهران، محمد علي فرخ‌مهر با اشاره به شرايط رقابت بين هتل‌ها گفت: آنچه که شرايط رقابت را مهيا مي‌کند، تجربه و تحليل وضعيت رقبا و شناسايي مزاياي رقابتي است تا هتلها بر اساس ساختار و ماهيت وجودي خود، همواره رشد و تکامل جايگاه خود را بر اساس استانداردهاي جهاني و شاخصه‌هاي بومي تعيين کنند.

 وي با تاکيد بر اين‌که در مديريت هتل بالقوه رقابت پذيري نهفته است، افزود: بر اين اساس، انتخاب راي مشتري بر اساس ارائه خدمات هر هتل و تاثير پذيري در سطح اشغال آنهاست که به وضوح بر اساس عرضه و تقاضا مشخص مي‌شود.

فرخ مهر با اشاره به گسترش خانه‌هاي استيجاري گفت: اين اماکن با حداقل‌هاي خدمات، مکانهايي هستند که هنجارشکني آنها زبانزد شده است ، و چنانچه متقاضيان درخواست تبديل مجموعه آپارتمانهاي خود به هتل يا هتل آپارتمان باشند که مورد تاييد سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري با قابليتهاي استانداردهاي تعيين شده و مورد تاييد نهاد هاي ذيربط از زواياي مختلف قرار گيرد اقدامي موثر و کارساز است.

وي با اشاره به برخي اظهار نظرها در خصوص کاهش هزينه هتلها و راهکارهاي ارزاني آن تصريح کرد: اتحاديه آمادگي دارد به منظور ارزان‌سازي سفر ، کميته‌اي متشکل از سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري، جامعه تور گردانان و تعزيرات حکومتي تشکيل شود تا با نظارت کميته‌ نسبت به تعيين قيمت گذاري پکيج اعلامي با سودي متعارف براي ذي نفعان اقدام توسط آژانس به گردشگران خارجي و داخلي فروخته شود و در صورت هر گونه تخلف در قيمت‌ مصوب اين کميته ، بر اساس قانون تعزيرات حکومتي برخورد گردد.

به گفته فرخ مهر،  ضريب اشغال هتل‌هاي استان تهران در طول سال بيش از ۶۰%  نيست مگر در زمان‌ برگزاري نمايشگاه ها که آن هم به دليل عدم مديريت در برنامه‌ريزي نمايشگاه هاست.

در خاتمه از جناب آقاي پور فرج که خود را دست اندر کار در اين صنف مي دانند اعلام فرمايند با چه نرخي فعاليت مي نمايند که براي ايشان هتلداري مقرون به صرفه است ؟

 

  • تاریخ : 1395/11/04
  • منبع : جامعه هتلداران
جهت افزودن بر روی دکمه کلیک کنید.
نام نام خانوادگی First Name Last Name جنسیت کد ملی تاریخ تولد